Agro >> Yhteystiedot >> Näytteenoton yhteystiedot

Näytteenoton yhteystiedot

Sidebar Image

Viljavuusnäytteenottopalvelun yhteystiedot:

 

ProAgria Etelä-Pohjanmaa

Juha Mäkelä

juha.makela@proagria.fi

puh. 0400 267 535

Mittakolmio Ky

Pete Kinnunen

45370 VALKEALA

www.mittakolmio.fi

puh. 0500 657 963

ProAgria Farma

Jarmo Pirhonen

jarmo.pirhonen@proagria.fi

puh. 050 569 6885

Pekka Puumalainen Oy

heikki.puumalainen@sci.fi

11120 RIIHIMÄKI

puh. 0400 816 727

ProAgria Finska Hushållningssällskapet

Anders B. Abrahamsson

anders.b.abrahamsson@fhs.fi

tfn 044 055 5786

ProAgria Finska Hushållningssällskapet

Agrolog Peter Fritzen

peter.fritzen@fhs.fi

tfn 0400 688 507

Haka-Traktori Oy

Kalle Piirainen

90440 KEMPELE

kalle.piirainen@haka-traktori.fi

puh. 040 779 1454

Ari Hiltunen

81100 KONTIOLAHTI

arihiltunen@elisanet.fi

puh. 0400 579258

Maasyke ry

Teemu Pakonen

TYRNÄVÄ

teemu.pakonen@gmail.com

 puh. 040-7445932

Meri-Lapin Maatalousneuvos Oy

Matti Vaajoensuu

TERVOLA

matti.vaajoensuu@neuvos.com

 puh. 0400-161619.

Tippavaaran Maatalouspalvelu

Ylinen Viipurintie 4 B 2

16900 LAMMI

Puh. 0400-137361

Koivikon Kartano Oy

Tero Nenonen

Lamminrannantie 37 A

82430 PUHOS

Puh. 050- 545 8568

Viljavuusnäytteidenottoa välittäviä organisaatioita: 

ProAgria Etelä-Pohjanmaa

Henri Honkala

henri.honkala@proagria.fi

puh. 040 827 7100

ProAgria Nylands Svenska Lantbrukssällskap

Kavinviljelyagronomi Patrik Erlund

patrik.erlund@nsl.fi

puh. 0400 860 630

Eurofins Viljavuuspalvelu Oy

Kyösti Tiainen

kyosti.tiainen@eurofins.fi

puh. 044 320 4040

4H Näytteenottopalvelu

Tilausjärjestelmä: www.4h.fi/maanayte

Aluejohtaja Kari Kuokkanen

kari.kuokkanen@4h.fi

puh. 050 570 7433

Video näytteenottopalvelusta

Rehunäytteenottopalvelun yhteystiedot